MKP1846222134V
Mfr.Part #
MKP1846222134V
Description
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Voltage - Rated AC :
650V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
18.0086mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Width :
5.5118mm