MKP1846215206V
Mfr.Part #
MKP1846215206V
Description
CAP FILM 1500PF 20% 2KVDC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Capacitance :
1500pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Width :
6.5024mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated AC :
700V
Max Operating Temperature :
100°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±20%