MKP1846215206
Mfr.Part #
MKP1846215206
Description
CAP FILM 1500PF 20% 2KVDC RADIAL
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
700V
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Packaging :
Bulk
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Length :
26.4922mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Width :
6.5024mm
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm