MKP1846215205
Mfr.Part #
MKP1846215205
Description
CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated AC :
700V
Width :
6.5024mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Packaging :
Bulk
Length :
26.4922mm
Dielectric :
PP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
1500pF