MKP1846215204V
Mfr.Part #
MKP1846215204V
Description
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Voltage - Rated AC :
700V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Length :
26.4922mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
PC Pins
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
6.5024mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Max Operating Temperature :
100°C