MKP1846215204
Mfr.Part #
MKP1846215204
Description
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated AC :
700V
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Width :
6.5024mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Published :
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
26.4922mm