MKP1846210206V
Mfr.Part #
MKP1846210206V
Description
CAP FILM 1000PF 20% 2KVDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Capacitance :
1000pF
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
22.5044mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Voltage - Rated DC :
2kV
Width :
6.5024mm
Length :
26.4922mm