MKP1846210205V
Mfr.Part #
MKP1846210205V
Description
CAP FILM 1000PF 10% 2KVDC RADIAL
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
700V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
26.4922mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Width :
6.5024mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
1000pF
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
22.5044mm