MKP1845522255
Mfr.Part #
MKP1845522255
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Voltage - Rated AC :
160V
Max Operating Temperature :
100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Length :
43.9928mm
Size / Dimension :
0.728Diax1.732L 18.50mmx44.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2.2μF
Operating Temperature :
-55°C~100°C