MKP1845522254
Mfr.Part #
MKP1845522254
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Dielectric :
PP
Published :
Voltage - Rated AC :
160V
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.728Diax1.732L 18.50mmx44.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2.2μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
43.9928mm