MKP1845510166
Mfr.Part #
MKP1845510166
Description
CAP FILM 1UF 20% 160VDC AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
1μF
Size / Dimension :
0.492Diax1.339L 12.50mmx34.00mm
Dielectric :
PP
Published :
Voltage - Rated AC :
100V
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Length :
34.0106mm
Voltage - Rated DC :
160V