MKP1845510165
Mfr.Part #
MKP1845510165
Description
CAP FILM 1UF 10% 160VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
160V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated AC :
100V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.492Diax1.339L 12.50mmx34.00mm
Length :
34.0106mm