MKP1845468406
Mfr.Part #
MKP1845468406
Description
CAP FILM 0.68UF 20% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
220V
Size / Dimension :
0.689Diax1.339L 17.50mmx34.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
34.0106mm
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
0.68µF