MKP1845468405
Mfr.Part #
MKP1845468405
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.689Diax1.339L 17.50mmx34.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.68µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
34.0106mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±10%