MKP1845468404
Mfr.Part #
MKP1845468404
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.689Diax1.339L 17.50mmx34.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
34.0106mm
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated AC :
220V
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.68µF
Voltage - Rated DC :
400V