MKP1845447405
Mfr.Part #
MKP1845447405
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
220V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Published :
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.47µF
Size / Dimension :
0.591Diax1.339L 15.00mmx34.00mm
Length :
34.0106mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C