MKP1845447404
Mfr.Part #
MKP1845447404
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC AXIAL
Through Hole
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.47µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
34.0106mm
Published :
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
800 µm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.591Diax1.339L 15.00mmx34.00mm
Voltage - Rated DC :
400V