MKP1845433404
Mfr.Part #
MKP1845433404
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
Length :
29.0068mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated AC :
220V
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
0.531Diax1.142L 13.50mmx29.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C