MKP1845422406
Mfr.Part #
MKP1845422406
Description
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Size / Dimension :
0.472Diax1.142L 12.00mmx29.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Dielectric :
PP
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
29.0068mm
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.22µF