MKP1845422405
Mfr.Part #
MKP1845422405
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
220V
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
29.0068mm
Published :
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.472Diax1.142L 12.00mmx29.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
400V