MKP1845422404
Mfr.Part #
MKP1845422404
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC AXIAL
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Size / Dimension :
0.472Diax1.142L 12.00mmx29.00mm
Length :
29.0068mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.22µF
Max Operating Temperature :
100°C