MKP1845415406
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1845415406
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 400VDC AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.15μF
Mount :
Through Hole
Published :
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Series :
MKP1845
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
29.0068mm
Dielectric :
PP
Termination :
PC Pins
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated DC :
400V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.394Diax1.142L 10.00mmx29.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±20%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C