MKP1845415404
Mfr.Part #
MKP1845415404
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.394Diax1.142L 10.00mmx29.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
400V
Length :
29.0068mm