MKP1845410406
Mfr.Part #
MKP1845410406
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 400VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.433Diax0.866L 11.00mmx22.00mm
Through Hole
Published :
Voltage - Rated DC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
21.9964mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated AC :
220V
Min Operating Temperature :
-55°C