MKP1845410405
Mfr.Part #
MKP1845410405
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
21.9964mm
Published :
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.433Diax0.866L 11.00mmx22.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±10%