MKP1845410166
Mfr.Part #
MKP1845410166
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 160VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.276Diax0.866L 7.00mmx22.00mm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Capacitance :
0.1μF
Length :
21.9964mm
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
160V
Min Operating Temperature :
-55°C
Polypropylene (PP), Metallized
Datasheets
MKP1845410166
MKP1845 0.1μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845410166 Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.