MKP1845410164
Mfr.Part #
MKP1845410164
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 160VDC AXIAL
Length :
21.9964mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.276Diax0.866L 7.00mmx22.00mm
Voltage - Rated DC :
160V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C