MKP1845410104R
Mfr.Part #
MKP1845410104R
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
600V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
34.0106mm
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.610Diax1.339L 15.50mmx34.00mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Axial
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.1μF