MKP1845333636
Mfr.Part #
MKP1845333636
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC AXL
Capacitance :
0.033µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
29.0068mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.354Diax1.142L 9.00mmx29.00mm
Max Operating Temperature :
100°C