MKP1845333406
Mfr.Part #
MKP1845333406
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 400VDC AXL
Through Hole
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
21.9964mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.276Diax0.866L 7.00mmx22.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Polypropylene (PP), Metallized
Datasheets
MKP1845333406
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845333406 Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.