MKP1845333405
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1845333405
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC AXL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated AC :
220V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Through Hole
Length :
21.9964mm
Series :
MKP1845
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
400V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Dielectric :
PP
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.276Diax0.866L 7.00mmx22.00mm
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Termination :
PC Pins
Datasheets
MKP1845333405
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845333405 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.