MKP1845333404
Mfr.Part #
MKP1845333404
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.276Diax0.866L 7.00mmx22.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
21.9964mm
Tolerance :
±5%