MKP1845333256
Mfr.Part #
MKP1845333256
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 250VDC AXL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.276Diax0.669L 7.00mmx17.00mm
Voltage - Rated AC :
160V
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
16.9926mm
Capacitance :
0.033µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
250V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
Datasheets
MKP1845333256
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845333256 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.