MKP1845333254
Mfr.Part #
MKP1845333254
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.033µF
Published :
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.276Diax0.669L 7.00mmx17.00mm
Length :
16.9926mm
Voltage - Rated AC :
160V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1845333254
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole