MKP1845333204
Mfr.Part #
MKP1845333204
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
34.0106mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.630Diax1.339L 16.00mmx34.00mm
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C