MKP1845333166
Mfr.Part #
MKP1845333166
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 160VDC AXL
Length :
16.9926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.236Diax0.669L 6.00mmx17.00mm
Axial
Datasheets
MKP1845333166
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845333166 Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.