MKP1845333164
Mfr.Part #
MKP1845333164
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.236Diax0.669L 6.00mmx17.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
160V
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Length :
16.9926mm
Voltage - Rated AC :
100V
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1845333164
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845333164 Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.