MKP1845333135
Mfr.Part #
MKP1845333135
Description
CAP FILM 0.033UF 1.6KVDC AXIAL
Size / Dimension :
0.453Diax1.339L 11.50mmx34.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
34.0106mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated AC :
650V