MKP1845333104
Mfr.Part #
MKP1845333104
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
600V
Size / Dimension :
0.433Diax1.142L 11.00mmx29.00mm
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PP
MKP1845
Length :
29.0068mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
1kV