MKP1845295206
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1845295206
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 9500PF 20% 2KVDC AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
700V
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Termination :
PC Pins
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1845
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
9500pF