MKP1845295205
Mfr.Part #
MKP1845295205
Description
CAP FILM 9500PF 10% 2KVDC AXIAL
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
9500pF
Voltage - Rated AC :
700V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV