MKP1845295204
Mfr.Part #
MKP1845295204
Description
CAP FILM 9500PF 5% 2KVDC AXIAL
Film Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±5%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Series :
MKP1845
Capacitance :
9500pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C