MKP1845291205
Mfr.Part #
MKP1845291205
Description
CAP FILM 9100PF 10% 2KVDC AXIAL
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Termination :
PC Pins
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage - Rated DC :
2kV
Series :
MKP1845
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
9100pF