MKP1845291204
Mfr.Part #
MKP1845291204
Description
CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC AXIAL
Film Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
700V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Published :
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
9100pF