MKP1845268206R
Mfr.Part #
MKP1845268206R
Description
CAP FILM 6800PF 20% 2KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
29.0068mm
Polypropylene (PP), Metallized
Dielectric :
PP
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
700V
Mount :
Through Hole
Capacitance :
6800pF