MKP1845268205R
Mfr.Part #
MKP1845268205R
Description
CAP FILM 6800PF 10% 2KVDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Dielectric :
PP
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
29.0068mm
Published :
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Min Operating Temperature :
-55°C
Axial
Mount :
Through Hole
Capacitance :
6800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm