MKP1845268205
Mfr.Part #
MKP1845268205
Description
CAP FILM 6800PF 10% 2KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
700V
Dielectric :
PP
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
MKP1845
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
1 (Unlimited)
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
6800pF
Length :
29.0068mm