MKP1845268204R
Mfr.Part #
MKP1845268204R
Description
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC AXIAL
Published :
Dielectric :
PP
Length :
29.0068mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Capacitance :
6800pF
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Series :
MKP1845
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage - Rated DC :
2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm