MKP1845268204
Mfr.Part #
MKP1845268204
Description
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC AXIAL
Film Capacitors
Length :
29.0068mm
Voltage - Rated AC :
700V
Series :
MKP1845
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Published :
Dielectric :
PP
Packaging :
Bulk
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage - Rated DC :
2kV
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm