MKP1845256205
Mfr.Part #
MKP1845256205
Description
CAP FILM 5600PF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance :
±10%
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Series :
MKP1845
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Published :
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C